piątek, 13 listopada 2015

Michael Grant "GONE Zniknęli- Faza pierwsza: Niepokój"- recenzja

Hejka! Dzisiaj mam dla was recenzję książki z serii GONE Zniknęli (faza pierwsza). Zapraszam!

Autor: Michael Grant
Tytuł: GONE Zniknęli Faza Pierwsza: Niepokój
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 526
Przełożyły: Ewa Holewińska i Anna Pawłowicz

Opis:
W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi.
Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności – niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce – które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować.
Witaj w nowym, przerażającym świecie, gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą…
Czas ucieka. W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz…
Pierwsza część sześciotomowego cyklu dla młodzieży, inteligentny, trzymający w napięciu thriller rekomendowany przez króla powieści grozy, Stephena Kinga. W niewielkim amerykańskim miasteczku, Perdido Beach, w jednej chwili znikają wszyscy, którzy ukończyli piętnaście lat – nauczyciele, rodzice, sprzedawcy, kierowcy znajdujących się w ruchu samochodów. Wszyscy. Świat bez dorosłych nie jest tak zabawny, jak mogłoby się wydawać – w rozciągającej się wokół miasta strefie zaczyna rządzić prawo pięści. Bez policjantów, opiekunów, lekarzy ci, którzy niedawno byli jeszcze dziećmi, wprowadzają własne porządki. Jednak władza deprawuje, zwłaszcza gdy sięgają po nią nieodpowiednie osoby, takie jak charyzmatyczny i pozbawiony zahamowań Caine. Główny bohater, Sam, stara się wyjaśnić zagadkę i nie dopuścić, by w miasteczku szerzyła się przemoc. Ma jednak niewiele czasu na znalezienie odpowiedzi na dręczące wszystkich pytania. Niedługo skończy piętnaście lat. A wtedy zniknie. 
Ta książka została przeze mnie oceniona na 8/10. Zapraszam do przeczytania!

1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszę ze przeczytałaś tą książkę! I jak sięgniesz po następne tomy?
    Pliss odpisz :) twoja stała czytelniczka Majka ❤️

    OdpowiedzUsuń

Sample Text