wtorek, 16 lutego 2016

"Aplikacja" Lauren Miller - recenzja

Hejka! Z góry przepraszam za tak długą przerwę, jednak mój komputer poszedł do naprawy i byłam totalnie odcięta od świata blogowego. Jednak dzisiaj zapraszam was na recenzję książki „Aplikacja" JAutor: Lauren Miller
Oryginalny tytuł: Free to fall
Tytuł: Aplikacja
Wydawnictwo: Feeria young
Liczba stron: 455
Przełożył: Jarosław Irzykowski

Recenzja lubimyczytac.pl:
Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i o zgrozo! nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.

Moja recenzja:
 W książce mamy akcję dziejącą się w przyszłości. Firmy GOOGLE, bądź APPLE są już przeszłością, a teraz sławą cieszy się firma GNOSIS i ich nowa aplikacja LUX.  Aplikacja polega na doradzaniu człowiekowi, np. CO ZJEŚĆ, CO UBRAĆ itp. Główna bohaterka, Rory wyjeżdża na studia o poznaje tajemniczego chłopaka, który nie korzysta z LUX ‘ a. Dziewczyna zaciekawiona postanowiła bardziej zagłębić się w życia chłopaka i dowiedzieć się jak żyje bez używania tej APLIKACJI.

Podsumowanie:
Książka była bardzo ciekawa, jednak w pewnych momentach mnie nudziła. Historia pokazuje jak może wyglądać świat za kilka lat.

Ocena:
Okładka: 8/10. Różowa, bardzo przyciągająca.
Fabuła: 8/10. Ciekawa, dosyć prawdziwa.
Bohaterowie: 9/10. Bardzo dobrze wykreowani.
Styl pisania: 9/10. Specyficzny, jednak wciągający.
Razem: 34/40. Polecam.

1 komentarz:

  1. Niby fabuła ciekawa, a okładka mnie odpycha od całej książki bo mi się nie podoba, haha. Ale przeczytam kiedyś bo mnie intryguje ta aplikacja ;D

    Zapraszam do siebie
    http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń

Sample Text