poniedziałek, 18 stycznia 2016

"Ember in the ashes. Imperium ognia." Sabaa Tahir - recenzja

Hejka! Zapraszam na nową recenzję : Z góry przepraszam za "jakośc" tego posta, jednak zepsuł mi się komputer i nie mogę zagłębiac się w dokładniejsze pisanie : Zatem zapraszam !


Autor: Sabaa Tahir
Oryginalny tytuł :An Ember In The Ashes
Tytuł: Ember in the ashes. Imperium ognia
Wydawnictwo : Akurat
Liczba stron: 506
Przełożyli: Marcin Wawrzyńczak i Jerzy Malinowski

Recenzja lubimyczytac.pl
Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych – w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i prześladowani. Aby ocalić brata oskarżonego o zdradę, dziewczyna wstępuje w szeregi buntowników i wyrusza ze śmiertelnie niebezpieczną misją do gniazda zła: zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej najwierniejszych, najbardziej bezwzględnych żołnierzy Imperium. Jednym z nich jest Elias. Choć należy do wyróżniających się studentów , w jego sercu narastają wątpliwości, czy rola okrutnego egzekutora jest rzeczywiście tą, jaką chce odgrywać przez całe dorosłe życie. Przypadkowe spotkanie dwojga młodych ludzi nie tylko całkowicie odmieni ich losy, lecz także wstrząśnie posadami świata, w którym oboje żyją.

Moja recenzja:
Laia - należy do kasty Scholarów, którzy w Imperium są zepchnięci na margines. Mieszka razem z dziadkami oraz ze swoim bratem. Pewnego dnia do jej domu wbiegają maski i zabijają jej dziadków. Wszystko to przez niejaki dziennik, który podobno brat Lai ukradł. Przez to ona jest zmuszona uciec z rodzinnego domu i jak na razie nie przyznawac się do brata. Z bólem dziewczyna zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej  najwierniejszych, najbardziej bezwzględnych żołnierzy Imperium. Mimo tego ma zamiar uratowac brata przed śmiercią i udowodnic jego niewinnośc.
Elias - młoda Maska szkoląca się w Akademii dla młodych żołnierzy, gdzie zostaje niewolnicą Laia. Mamy nie zna, lecz ma dobry kontakt z dziadkiem, który jest za tym, aby to właśnie on przejął władzę nad Imperium. Jednak Elias nie jest zadowolony z tego i postanawia uciec i zostac ELIASEM, nie DOWÓDCĄ IMPERIUM.
Co ich połączy? Czy zauważą w sobie miłosc ? ...

Ocena:
Okładka - 9/10. Okładka ognista i bardzo ciekawa. Wielkie gratualcje dla wydawictwa AKURAT.
Fabuła - 9/10. Fabuła również ciekawa. Gdy bardziej się wgłębimy w temat to możemy wywnioskowac, że książka jest inspirowana średniowieczem. Cudowne połączenie.
Bohaterowie - 10/10. Bohaterowie naprawdę IDEALNIE wykreowani. Cóż może to często mówię jednak ta książka przekoczyła wszystkie możliwe bariery doskonałości.
Styl pisania - 10/10. Sabaa Tahir jako moja nowa ulubiona autorka.
2 komentarze:

  1. Okładka jest cudowna!! I powieść sama w sobie, jak się wydaje też jest genialna ;) Kiedy ja to nadrobię?? ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie mam pojęcia kiedy to nadrobisz, ale wiem,że tę książkę masz jak najszybciej przeczytac, bo się fochnę :) Pozdrawiam :)

      Usuń

Sample Text